Начало
Патрон на училището История на училището Училищни новини Училищен Химн Електронен дневник

Clock


Информация
  Учебен план
  Учебници
  Училищна Библиотека
  Седмично разписание
  Прием на ученици
  Извънкласни дейности
  Дарители
Ученически постижения
  Математика
  Информатика
  Български език и Л-ра
  Физика
  Биология и география
  Изобразително изкуство
  Физическо възп. и спорт
Персонал и ученици
  Ръководство
  Педагогически персонал
  Непедагогически персонал
  Ученици

География

Препадавател: Юлия Търкаланова 

1.      Георги Илиев Илиев – VII”а” клас

-          характер на изявата – Олимпиада по география, областен кръг

-          място и дата на провеждане – МГ “Ат. Радев”, 18.03.2006 г.

-          постижения от 1-3 място – няма

2.      Михаил Симеонов Симеонов – VII”а” клас

-          характер на изявата – Олимпиада по география, областен кръг

-          място и дата на провеждане – МГ “Ат. Радев” , 18.03.2006 г.

-          постижения – 1-3 място няма

3.      Лора Георгиева Радкова – VII “в” клас

-          характер на изявата – Олимпиада по география, областен кръг

-          място и дата на провеждане – МГ “Ат. Радев” , 11.03.2005 г.

-          постижения – 1-3 място няма

4.      Димитър Стоянов Петров – VII “г” клас

-          характер на изявата – Олимпиада по география, областен кръг

-          място и дата на провеждане – МГ “Ат. Радев” , 11.03.2005 г.

-          постижения – 1-3 място няма

5.      Димитър Николаев Даскалов – VII “г” клас

-           характер на изявата – Олимпиада по география, областен кръг

-          място и дата на провеждане – МГ “Ат. Радев” , 11.03.2005 г.

-          постижения – 1-3 място няма

 

Биология

Преподавател: Мария Попова 

2004 – 2005 г.

Общинско състезание за ученици от V – VIII клас “Млад фермер” , организирано от ОДК – Ямбол, на 28.04.2005 г. отборно се класираха на I-во място следните ученици:

Отборно класиране:

1.      Йоанна Желязкова Димова – VI “б” клас

2.      Веселин Николаев Върбанов – VI “б” клас

3.      Женя Йовчева Йовчева – VI “г” клас

4.      Таня Димова Кавръкова – VI “г” клас

Индивидуално се класира:

1.      Женя Йовчева Йовчева – VI “г” клас на II-ро място и участва в Националния кръг на това състезание в Кранево на 10.06.2005 г.  в състава на градския отбор, където зае III-то място.

2.      Адриана Николаева Николова – VII “г” клас се яви на Национално състезание “Природата наш дом” – София на 4 и 5.06.2005 г. като участник в състава на ямболския отбор, който се класира на I-во място.

 

2005 – 2006 г.

Индивидуално класиране:

1.      Силвия Иванова Илчева – VII “б” клас се класира на II- ро място на Областния кръг на олимпиадата по биология и здравно образование на 25.03.2006 г.

2.      Силвия Иванова Илчева – VII “б” клас – участие в Шесто Национално състезание по биология в гр. Несебър 12 – 14.05.2006 г. и зае VII място в индивидуалното класиране

Отборно класиране:

1.      Цвета Ненчева Ненова – VII “г”, Таня Димова Кавръкова – VII “г”, Женя Йовчева Йовчева – VII “г” клас отборно участваха в Общинското състезание за ученици V – VIII клас “Млад фермер” , организирано от ОДК – Ямбол на 28.04.2006 г и заеха I-во място

Индивидуално класиране:

1.      Цвета Ненчева Ненова - VII “г” клас, II място

2.      Женя Йовчева Йовчева - VII “г” клас, поздравителен адрес

2008 – 2009 г.

Областен кръг на олимпиада по Биология и здравно образование

Мартина Тонева Гинева - VII “а” клас, III място

Водени от стремежа за опознаване на природата много от учениците на ОУ „ Хр. Смирненски” отглеждат различни декоративни животни у дома, за да ги наблюдават и да им се радват. Всяка година те с нетърпение очакват  празника на животните „ Любимецо  мой” .   

   

 

С много любов и търпение са спечелили     тяхната  безрезервна привързаност.

 

 

 

 

 Откриват я в във всеки техен жест, в приятелски протегнатата лапа.

 

 

 

 

 

 

Компетентно жури оценява, класира и награждава най- добре гледаните и възпитани лаещи, мяукащи, чуруликащи, четириноги, двуноги и многоноги домашни любимци.

 

             2009 -2010 г.            

   Второ Национално състезание за ключови    компетентности по природни науки

       На Второто регионално състезание по Човекът и природата 2009 година за V и VI клас отборът на ОУ” Христо Смирненски” – град Ямбол се класира на първо място и поради това  извоюва правото да представи регион Ямбол на Националното състезание за ключови компетентности по природни науки. Града представиха Никола Здравков Братанов и Драгомир Стоянов Драганов, които през настоящата учебна година са ученици в шести клас в основно училище „Христо Смирненски” –град Ямбол
     Те показаха повишен интерес към учебния предмет „Човекът и природата”, задълбочени знания по основните принципи на природата, основните понятия и методи на природните науки. Никола и Драгомир имат нагласа и умения за работа в екип. Любопитни  към проблемите, свързани с  промени в околната среда и връзката им с човека и човешката дейност, по време на двудневното състезание чрез  оригинално мислене, защитаваха собствена позиция, използвайки усвоените знания по Човекът и природата, но и познания от богата обща култура.

            Състезателите Никола и Драгомир приеха предизвикателството да участват във Второто национално състезание на тема „Остров Ливингстън” с много вълнение. Включиха са в решаване на теоретични и практически задачи  в областите: вещества и смеси; природни явления и процеси; структура, жизнени процеси и класификация на организмите; здравна и екологична култура.

                       

2010 - 2011г.

Общински кръг на олимпиада по биология и здравно образование

Стоян Йорданов Добрев 7а клас, Драгомир Стоянов Драганов 7а клас и Тина Димитрова Бахарова 7б клас се класираха за участие в областен кръг

 

Традиционен конкурс - изложба "Любимецо май"

I -  IV клас

Карина Монева 4б клас  - 1 място за участие с куче

Алекс Атанасов 2а клас - 2 място за участие с куче

Виктория Ангелова за 2а клас - 3 място за участие с куче

Снежана Илиева  4б клас - 1 място за участие с котка

Магдалена Хаджиева 4б клас - 2 място за участие с котка

Габриела Жечева 2а клас - 1 място за участие с папагал

Николай Боев 3б клас - 2 място за участие с папагалчета

Дариела Колева 4а клас - 1 място за участие със заек

V - VIII клас

Тонита Ефтимова 6а клас - 1 място за участие с куче

Яница Сталева 7бклас - 2 място за  участие с куче порода немска овчарка

Димитър Атанасов 6а клас - 3 място за участие с куче

Александра Даскалова 7а клас - 1 място за участие със заек

Христо Славов 7а клас - 1 място  за участие с хамстерс

      2011-2012 г.

ПАРАД НА ЖИВОТНИТЕ ЛЮБИМЕЦО МОЙ

Компитентното жури класира следните ученици:

-         Ивелин Стоянов от 5А клас на първо място за участие с персийска котка;

-         Ивомир Минчев от 3Б клас на второ място за участие с котка;

-         Ивана Иванова от 3Б клас на трето място за участие с котка;

За предсавяне на кучета журито присъди награди на учениците от начален етап:

-         Виктория Ангелова от3А клас на първо място за участие с куче порода померански шпиц;

-         Алекс Ангелов от 3А клас на второ място за участие с куче порода пекинез;

-         Илиана Иванова от 3А клас на трето място за участи с куче порода пекинез;

От прогимназиален етап в категория кучета се излъчиха следните първенци:

-         Димитър Моне от 5А клас на първо място за участие с немска овчарка;

-         Пейо Карабоев от 7Б клас на второ място за участие с хъски;

-         Марго Мъндева на трето място за участие с пинчер.

В категорията други декоративни животни се класираха:

     -  Мирела Виткова от 3Б клас на първо място в категория водни животни;

     - Стиляна Николова от 2А клас на второ място в категория водни животни;

     - Веселина Петрова от 2Б клас на първо място за участие със заек;

     - Даниел Петров от 2А клас на второ място за участие със заек;

     - Габриела Гаджева от 2А клас на първо място за участие с папагали;

     - Александра Даскалова от 6А клас на второ място за участие с гълъб ;

     - Киара Чобанова от 4А клас на трето  за участие с вълнисти папагали;

     - Иван Стойков от 5А клас за участие с хамстери;

     - Христо Славов от 8А клас на второ място за участие с хамстер;

     -Християн Диянов от3А клас на трето място за участие с хамстер.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


© 2007 Официален уебсайт на ОУ "Христо Смирненски" - Ямбол | Начало | За Контакти | Галерия